na czym polega obrzezanie
Główna Zdrowie i Uroda Na czym polega obrzezanie?

Na czym polega obrzezanie?

Dodał Jacek

Obrzezanie jest to medyczny zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu części lub całkowitej obrzezce napletka, czyli skórnego fałdu, który pokrywa żołądź prącia u mężczyzn. Procedura ta jest przeprowadzana z różnych powodów, w tym na przykład z przyczyn religijnych, kulturowych, higienicznych lub medycznych.

Obrzezanie z przyczyn religijnych jest praktykowane przez wyznawców judaizmu i islamu. W judaizmie obrzezanie jest przeprowadzane w ósmym dniu życia dziecka, natomiast w islamie jest to zalecane dla chłopców w wieku od siedmiu do czternastu lat.

Obrzezanie z przyczyn kulturowych jest praktykowane w niektórych społecznościach afrykańskich i australijskich, gdzie ma ono znaczenie inicjacyjne i jest uważane za rytuał przejścia do dorosłości.

Obrzezanie z przyczyn higienicznych może być zalecane w przypadku powtarzających się stanów zapalnych napletka lub infekcji dróg moczowych.

Obrzezanie z przyczyn medycznych może być zalecane w przypadku wrodzonej lub nabytej choroby napletka, takiej jak stenoza napletka lub choroba Peyroniego, która powoduje skrzywienie prącia.

Obrzezanie jest stosunkowo prostym zabiegiem chirurgicznym, który może być przeprowadzony w warunkach ambulatoryjnych. Po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort oraz czasami występują krwawienia. W zależności od przyczyny i rodzaju obrzezania, może ono mieć wpływ na funkcję seksualną i czucie prącia u pacjenta.

Polecamy